Değerlemiz

 

 

Duyurular

Online Üye Kaydı

Websitemizdeki online üyelik sayfasından vakfımız üyelik için başvurabilirsiniz, daha sonra üyelikle ilgili olarak sizinle irtibata geçeceğiz

Ziyaretçi Defteri

Sitemiz ziyaretçi defterine duygu ve düşüncelerinizi bekliyoruz.

Üye Aidatları

Kıymetli hemşerilerimiz, vakfımızın sizlere daha iyi hizmet verebilmesi için aidatlarınızı ödeyiniz. Sitemiz aidat sayfasından ödemelerinizi takip edebilirsiniz.

Websitemiz Yenilendi

Gümüşhane Vakfımız websitemiz hizmete girmiştir. Vakıf faaliyetlerimizi websitemizden takip edebilirsiniz.

 

Gümüşhane Türkülerimiz


PopUp MP3 Player (New Window)

Gazeteci Yazar İsmail Hayal'den: "Turkuaz Koleji"

      

     Gümüşhane Tekke Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu; yüzlerce yavrumuzun yetişmesine vesile olduktan sonra birkaç sene atıl durumda bekliyordu. Muhteşem tesis inanın çürümeye terk edilmiş Tekke’den her geçişimde gözlerim buğulu olarak oraya bakmaya cesaret edemiyordum.

 

     Ta ki Gümüşhane için tüm sevdasını, mesaisini ve gayretlerini seferber eden GÜSEV (Gümüşhane Sağlık ve Eğitim Vakfı) ailesi ortaya çıkana kadar. Daha öncesinde biz Yenidünya Vakfı olarak okulu yerinde incelemize rağmen GÜSEV’in bizden daha aşk ve inançla bu işe sahip çıktığını da itiraf etmek isterim.

 

      Her ne olursa olsun bu şehrin en önemli simalarından olan Osman Akgül ağabeyimizin öncülüğünü yaptığı GÜSEV ailesi Vahit Olgun ve Aydın Delibaş’ın da üstün gayret ve inancıyla çok kısa zamanda okulun çehresini değiştirerek “tüm bildiklerinizi unutun” sloganıyla Gümüşhane Turkuaz Koleji’ni 2015-2016 Eğitim Öğretim sezonuna yetiştirdiler.

 

     Gümüşhane’nin muhtelif mekanlarında kurdukları ofislerle Gümüşhaneli hemşerilerimize ulaşarak bu hayırlı hizmeti anlatmaya başladılar. Kısa zamanda 110 öğrenciyi kaydederek onlara çağdaş ve mükemmel bir eğitim mekanının kapılarını açtılar. Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Lise olarak bu eğitim öğretim sezonuna yetişen kolejimiz en kısa zamanda bırakın Gümüşhane’yi bölgeninde yüz akı olacağına inancım tamdır. 

 

     Yine çok kısa zamanda alanında başarılarını ispatlamış idareci ve öğretmen kadrosunu tesis etmeleri bu işe nasıl gönül verildiğinin ispatı olsa gerek. Perde arkasında bu şehrin duayen ve saygın ismi Osman Akgül, yine mesailerini bu şehre heba etmekten büyük bir keyif alan Vahit Olgun, Aydın Delibaş, Kurban Karagöz  ve diğer isimsiz kahramanların varlıklarını bildikçe ümitvar oluyorum.

 

     Bu şehrin 21 yıllık Eğitim Uzmanı, idarecisi, eğitimcisi, aynı zamanda bu şehrin deli sevdalısı bir yazarı olarak inanıyor ve iddia ediyorum ki bu kolej şehrimize yepyeni ufuklar açacak, emanet ettiğimiz çocuklarımıza modern eğitim ve öğretim yanında değerlerimizi, ahlakımızı, inanç ve geleneklerimizi de en iyi şekilde verecekler ve Atatürk’ümüzünde çerçevesini çizdiği ilmen, fikren ve ahlaken tam donanımlı yetişen bir muhteşem neslin de temellerini atacaklardır. 

 

     Bu konuda Gümüşhane’nin mazisi, geçmişte yama devrine şahitlik ederek tek çare okuyarak bugün yurdumuzun birçok alanında başarı ile bizlerin haklı gururu olan hemşerilerimizin varlığı bizlerin elini güçlendirmektedir. Çünkü bu şehrin evlatları “okumak” için yaratılmıştır. Genlerinde var olan azim ve kararlılığın izleri ile muhakkak ki başarıya ulaşacaklardır. 

 

     Tarihin arka sayfalarına müracaat ettiğimizde bu şehrin birçok başarıya ulaştığını ve en son olarak 2014-2015 eğitim öğretim döneminde TEOG’da Türkiye birinciliği ile bu zorlu finali taçlandırdığuını görmekteyiz. Hakeza LYS ve yerleştirmede Gümüşhane’mizin her zaman ilk on içinde olduğu da koltuklarımızı kabartmaktadır.  

 

     Kurulduğu kısa zaman zarfında yüzlerce öğrencimize burs veren, kütüphane kuran, kitap dağıtan GÜSEV Gümüşhane’de TURKUAZ KOLEJİ’ni açmakla hem hayırlı bir hizmete el atmış ve tüm Gümüşhaneli veli ve öğrencilerimizin dualarını almıştır. Devletin her öğrenciye verdiği teşvikle bu okulumuza Gümüşhaneli velilerimizin sahip çıkmalarını bekliyor emeği geçen büyüklerimizi alınlarından öpüyoruz. 

Yorum ekle