Değerlemiz

 

 

Duyurular

Online Üye Kaydı

Websitemizdeki online üyelik sayfasından vakfımız üyelik için başvurabilirsiniz, daha sonra üyelikle ilgili olarak sizinle irtibata geçeceğiz

Ziyaretçi Defteri

Sitemiz ziyaretçi defterine duygu ve düşüncelerinizi bekliyoruz.

Üye Aidatları

Kıymetli hemşerilerimiz, vakfımızın sizlere daha iyi hizmet verebilmesi için aidatlarınızı ödeyiniz. Sitemiz aidat sayfasından ödemelerinizi takip edebilirsiniz.

Websitemiz Yenilendi

Gümüşhane Vakfımız websitemiz hizmete girmiştir. Vakıf faaliyetlerimizi websitemizden takip edebilirsiniz.

 

Gümüşhane Türkülerimiz


PopUp MP3 Player (New Window)

Gümüşhane Şehidini Uğurladı

 

Diyarbakır’un Sur ilçesinde terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada ağır yaralanan ve hastanede şehit olan Jandarma Teğmen Recep Erdoğan, memleketi Gümüşhane’de binlerce kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı. 

Cenazesi dün memleketine getirilen Erdoğan için bugün Zafer Meydanı'nda cenaze töreni düzenlendi. Devlet Hastanesi morgundan Türk bayrağına sarılı tabutun tören alanına gelişi sırasında binlerce kişi tekbirler getirirken, çok sayıda vatandaş dev Türk bayrağıyla alana geldi.

Törene Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş, Trabzon Milletvekilleri Adnan Günnar, Ayşe Sula Köseoğlu, Giresun Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, askeri ve mülki erkan, şehidin babası Vahittin, annesi Mecnun Erdoğan ve kardeşleri ile yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Erdoğan'ın cenazenin başına gelen annesi, babası ve kardeşleri tabutu okşayarak, taziyeleri kabul etti. 


Şehidin kardeşi Osman Erdoğan, ağabeyinin üniformasını giyerken, anne Mecnun Erdoğan ise oğlunun tabutuna sarılarak, "Ağlamayacağım, düğününe geldim ben oğlum" dedi.

Şehidin ağabeyi Davut Erdoğan da, “Kardeşim ölmemiştir, şehittir. Urfa'daki jandarma özel harekattaki arkadaşlarına selam olsun. Biz onların yanındayız, dua ediyoruz. Elhamdülillah bizim çok kardeşimiz var. Biz bayramlarda da ağlarız, düğünde de ağlarız, burada da ağlarsak ağlarız ama dua ederiz, kalanlara hep duacıyız, Allah yardımcıları olsun" dedi.

Erdoğan, Diyarbakır'daki, Şırnak'taki güvenlik güçlerine selam göndererek, “Kardeşim dedi ki 'Şırnak'ı temizledik, Cizreyi temizledik ağabey, şimdi Diyarbakır'da Sur'a geçiyoruz. Sur'u da temizliyoruz.' Sur'u da orada kalanlar temizler inşallah, dua ediyoruz. Düşmanları güldürmüyoruz, biz ağlamıyoruz. Bakalım onlar ne yapacaklar? Şehit namzetlerine selam olsun, onlar da kendilerini tertemiz hazırlasınlar. Büyük bir mertebe, insan koşar yetişemez, varamaz ama kardeşim 25 yaşında gitmiştir Elhamdülillah. Bize de şefaatçi olacaktır inşallah” ifadelerini kullandı.

Şehit Teğmen Erdoğan’ın öz geçmişinin okunmasının ardından silah arkadaşları adına Jandarma Yarbay Semih Bulut konuşma yaptı. Şehit ailesine hitaben, “Şehit teğmen Erdoğan yaşarken sadece sizin evladınızken bugün Türk milletinin evladıdır” ifadelerini kullanan Yarbay Bulut, “Türk Silahlı Kuvvetleri mümtaz bir evladını daha kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindedir. Bir ulus ancak değerleri uğruna can vermeye hazır evlatları var oldukça varlığını sürdürme şansına ve hakkına sahiptir. Bu toprakları Türk vatanı yapmak ve vatan olarak kalmasını sağlamak için yüz binlerce isimli, isimsiz kahraman hayatını kaybetti. Bugün bağımsız bir millet olarak yaşıyor, göklerde Albayrak özgürce dalgalanıyorsa bizler insanca ve onurumuzla yaşayabiliyorsak bunları aziz şehitlerimize borçluyuz” dedi.

Konuşmanın ardından alanda bulunan binlerce kişi şehit Teğmen Erdoğan’ın cenaze namazını kıldı. Gümüşhane Müftüsü Ercan Aksu’nun kıldırdığı namazın ardından binlerce kişi şehide helallik verdikten sonra omuzlara alınan tabut, tekbirler eşliğinde Belediye Başkanlığı önüne kadar kortej eşliğinde götürüldü.

Şehit Teğmen, merkeze bağlı Hasköy köyü Merkez mahallesinde toprağa verildi.

Yorum ekle